Yunanistan’da Fatih Terim’e sert sözler: En çok suçlanması gereken kişi! Yapamayacağını kanıtladı

Yunanistan’da Fatih Terim manşetlerden düşmüyor. Panathinaikos’un Yunanistan ligi şampiyonluk turunda AEK’ya deplasmanda 3-0 yenilmesi Yunan basınında geniş yankı buldu.

Sportime’da yer alan haberde Fatih Terim hakkında çok sert ifadeler kullanıldı. Haberde “Terim başarısız oldu” başlığı kullanılırken Panathinaikos’un şampiyonluk hayallerinin suya düştüğünü ve bunun sebebinin Terim olduğu belirtildi.

“PANATHINAIKOS, TERİM’İ TEK BİR SEBEP İÇİN ALDI”

Sportime’da yer alan haberde Panathinaikos’un Fatih Terim’i sadece takımı şampiyonluğa taşıması için göreve getirdiğini fakat Terim’in bunu başaramayacağı belirtildi. Haberde “Panathinaikos Fatih Terim’i tek bir sebep için aldı, onları şampiyonluğa taşımak için. Bunu yapamayacağını kanıtladı. Sezonun en kritik maçında, sahada ne aradığını bilmeyen derme çatma bir takım sundu.” ifadelerine yer verildi.

“HER ZAMAN İLK SORUMLU TEKNİK DİREKTÖRDÜR”

Oyuncuların sahada kötü reaksiyon gösterse de en büyük sorumlunun her zaman teknik direktörler olduğu vurgulanan haberde “Oyuncular gösterdikleri performanstan büyük ölçüde sorumludur, ancak her zaman ilk suçlanan teknik direktördür. Özellikle de ciddi hatalar yaptığında. Bunlardan en büyüğü de “yeşilleri” bu maça gerektiği gibi hazırlayamamasıydı. “Biz Panathinaikos’uz” cümlesi güzel olabilir ama ayna sahadır. Ve orada Matias Almeida’ya (AEK teknik direktörü) karşı büyük bir farkla savaşı kaybetti.” denildi.

“BUNU AEK’YA KARŞI NASIL YAPACAK?”

Fartih Terim’in düşük performans gösteren Limnios’u AEK gibi çok zorlu bir deplasmanda oynattığı gerekçesiyle eleştirilen haberin detayında “Bir playoff maçında daha Panathinaikos erken bir gol yedi ve maçta gösterilecek reaksiyon teknik direktörün sorumluluğunda. Tıpkı Limnios seçimi gibi… Yunan kanat oyuncusu fazla bir şey veremeyeceğini gösterdi. Bunu gösterdiği Lamia maçında bile bitiriciliği sorunluydu. Ve daha düşük seviyedeki rakiplerle ekstra yapamadığınızda, AEK’ya karşı nasıl oynayabilirsiniz?” ifadeleri kullanıldı.

“KUPAYI KAZANSA BİLE BAŞARISIZ”

Fatih Terim’i AEK maçında ne savunmada ne hücumda çözüm bulamadığını ve Yunanistan Kupası’nı kazansa bile başarısız olduğu ifade edilen haberde “Maçın hiçbir noktasında Terim ne hücumda ne de savunmada çözüm bulamadı ve tüm göstergeler şampiyonluğun kaybedildiğini gösteriyor. Kupa finalde gelse bile, Türk başarısız olmuş olacak.” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir