Lösemiye yakalanan Esma Esad’dan ilk açıklama

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın eşi Esma Esad, Devlet Başkanlığı’nın kendisine lösemi teşhisi konulduğunu açıklamasından günler sonra bir video mesaj yayınladı. 

Esma Esad, kendisine “Akut Myeolid Lösemi (AML)” teşhisi konulduktan sonra “muhabbet ve destekle dolu pek çok mesaj aldığını” söyledi. Esma Esad, “Bu muhabbet dolu mesajlar, bu koşullar altında aile olarak bize daha çok güç verdi.” ifadelerini kullandı.

“Bu hastalıkla mücadele eden herkesin, sadece hastalığı yenmek için değil, aynı zamanda sevdiği ve hizmet etmeye bağlı olduğu kişilerden uzaklaşmaya katlanmak için de güç ve irade sahibi olması gerektiğini” söyleyen Esma Esad, “Bu mücadeleyi, inanç, Allah’a sonsuz güven, dualarınız ve muhabbetinizle yürüteceğim. Yakında görüşmek üzere” dedi.

MEME KANSERİNİ YENMİŞTİ

Suriye Devlet Başkanlığı, 21 Mayıs Salı günü yaptığı açıklamada, Esma Esad’a lösemi teşhisi konulduğunu duyurmuştu. Yapılan açıklamada, 48 yaşındaki Esma Esad’ın izole olmasını gerektirecek “özel bir tedavi protokolüne” alınacağı ve bu sebeple kamuoyu önündeki etkinliklere katılmayacağı ifade edilmişti.

2018 yılında meme kanserine yakalanan Esma Esad, Ağustos 2019’da yaptığı açıklamada, meme kanserini tamamen yendiğini söylemişti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir