İsrail ordusunun Gazze’ye gece boyu düzenlediği saldırılarda şehit oldular

Filistin resmi haber ajansı WAFA’ya göre, İsrail ordusunun Gazze’nin orta kesimlerindeki Deyr el-Belah kentinde bulunan Megazi Mülteci Kampı’na düzenlediği saldırıda ilk belirlemelere göre 11 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı.

ONLARA ULAŞMAK ÇOK ZOR

İsrail topçu birlikleri Deyr el-Belah’ın doğusundaki Ebu el-Icin bölgesinde bir evi vurdu, sağlık ekipleri şu ana kadar 2 Filistinlinin cesedine ulaştı.

ED-DEVLİ AİLESİ

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nin orta kesimlerindeki Bureyc Mülteci Kampı’nda Filistinli “Ed-Devli” ailesine ait evi hedef alması soncu 2 kişi öldü, birçok kişi de yaralandı.

SİHA İLE SALDIRDI

İsrail ordusunun, Gazze kentinin güneydoğusundaki Zeytun Mahallesi’nde Filistinli “Delul” ailesine ait evi bombalaması sonucu 7 Filistinli yaralandı. İsrail ordusu, topçu atışlarıyla kentteki Tel el-Heva ve Şeyh Iclin mahallelerini hedef alırken Nusayrat Mülteci Kampı’nın doğusunda 20. Cadde çevresinde silahlı insansız hava araçları ile saldırılar düzenledi.

UAD KARARLARI İHLALİ

Uluslararası Adalet Divanı’nın (UAD) saldırıları durdurma kararına rağmen İsrail ordusu Gazze’nin güneyindeki Refah kentinde de çok sayıda sivil yerleşim yerini bombaladı.

İsrail, topçu atışlarıyla da Gazze’nin güneyindeki Han Yunus’un El-Karara bölgesinin doğusunu hedef aldı.36 BİN 550 ŞEHİT

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı dün yaptığı açıklamada, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 328’i çocuk, 10 bin 171’i kadın olmak üzere 36 bin 550 Filistinlinin öldürüldüğünü, 82 bin 959 Filistinlinin yaralandığını bildirmişti.

SİVİL ALTYAPI DA TEHLİKEDE

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

 

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir